Skip to main content

Nowy Techblog w Polsce!

To dzisiaj powstał nowy blog o technologiach, komputerach, przeróżnych smart-urządzeniach, których używamy na codzień.

Prawdopodobnie, tego typu blogów w Polsce jest mnóstwo. Zapewne też prowadzonych przez znakomitych fachowców, którzy są obecni na rynku mediów od wielu lat. Niemniej każdy dodatkowy punkt widzenia na otaczającą nas technologiczną rzeczywistość, może komuś pomóc w lepszej ocenie świata, lub po prostu z czystej ciekawości, znajdzie coś interesującego (mam nadzieję) do przeczytania.

Mam szczególny punkt widzenia, gdyż siedzę w tym temacie od wielu wielu lat. Byłem świadkiem wielu rewolucji jakie się przetoczyły przez ten czas: rewolucja wczesnej komputeryzacji lat 90tych XX wieku, pierwszego powszechnego internetu z przełomu dekad, gigantycznego postępu technologicznego, social mediów, smart telefonów itd. itd. gdyż tego było naprawdę dużo.

Wszystkie te zmiany, jakie miały miejsce w przeszłości, mają wpływ na to, jak wyglądają technologie stosowane dzisiaj, stąd też szerszy kontekst, na pojawiające się obecnie nowości, może być potrzebny, aby ocenić, czy np. na pewno potrzebuję akurat ten nowy smartfon? (w dużym uproszczeniu).

Tak czy inaczej, zapraszam w skromne progi TechZagi.